Diodes Incorporated SBRT25U50SLP-13
SBRT25U50SLP-13 picture photo
Mfg. Part Number
SBRT25U50SLP-13
Brief Description
DIODE SBR 50V 25A POWERDI5060-8
Datasheet Download
SBRT25U50SLP-13.pdf
Availability of SBRT25U50SLP-13
QUANTITY
SBRT25U50SLP-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SBRT25U50SLP-13
Internal Part NumberEIS-SBRT25U50SLP-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
SeriesTrenchSBR
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSuper Barrier
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)50V
Current - Average Rectified (Io)25A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If520mV @ 25A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 50V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-PowerVDFN
Supplier Device PackagePowerDI5060-8
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBRT25U50SLP-13
Related LinksSBRT25U, SBRT25U50SLP-13 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
SBRT25U50SLP-13 Details Description
Related parts for SBRT25U50SLP-13
CLAMP CABLE .312" DIA STEEL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR PB 3.08V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 36SOJ datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf