Skyworks Solutions Inc. SC04701518
SC04701518 picture photo
Mfg. Part Number
SC04701518
Manufacturer
Product Category
Silicon Capacitors
Brief Description
CAP SILICON 47PF 20% 100V SMD
Datasheet Download
SC04701518.pdf
Availability of SC04701518
QUANTITY
SC04701518 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC04701518
Internal Part NumberEIS-SC04701518
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiodes and Passive Overview
Standard Package100
Category Capacitors
FamilySilicon Capacitors
SeriesSC
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Breakdown100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
ESL (Equivalent Series Inductance)-
ApplicationsHigh Temperature
FeaturesHigh Reliability, Low Profile
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Package / CaseNonstandard Chip
Height0.006" (0.15mm)
Size / Dimension0.015" L x 0.018" W (0.38mm x 0.46mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC04701518
Related LinksSC047, SC04701518 Datasheet, Skyworks Solutions Inc. Distributor
SC04701518 Details Description
Related parts for SC04701518
LED GRN/RED DIFF 5X2MM RECT TH datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 8POS .100 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM DO220AA datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 20 CONTAC datasheet.pdf
LM 5.08/07/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
IC PWM AC/DC CONVERTER 8DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf