Bel Fuse Inc. SC105B-331
SC105B-331 picture photo
Mfg. Part Number
SC105B-331
Brief Description
FIXED IND 330UH 660MA 1.26 OHM
Datasheet Download
SC105B-331.pdf
Availability of SC105B-331
QUANTITY
SC105B-331 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC105B-331
Internal Part NumberEIS-SC105B-331
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating660mA
Current - Saturation520mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.26 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.429" L x 0.386" W (10.90mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC105B-331
Related LinksSC105, SC105B-331 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SC105B-331 Details Description
Related parts for SC105B-331
FER SPLIT FLTR 50POS PLAS 2PCS=1 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SW BUS-EXCH 10BIT FET 24TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0201 datasheet.pdf
HARLINK 10P PC MA DB END CABLE L datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AN26013A LNA datasheet.pdf
ASSY RECT 60A 400V FAST REC datasheet.pdf