Bel Fuse Inc. SC105B-680
SC105B-680 picture photo
Mfg. Part Number
SC105B-680
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.35A 285 MOHM
Datasheet Download
SC105B-680.pdf
Availability of SC105B-680
QUANTITY
SC105B-680 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC105B-680
Internal Part NumberEIS-SC105B-680
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1.35A
Current - Saturation1.11A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)285 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.429" L x 0.386" W (10.90mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC105B-680
Related LinksSC105, SC105B-680 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SC105B-680 Details Description
Related parts for SC105B-680
RES ARRAY 8 RES 68 OHM 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 26POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
KIT EVAL BD9673AEFJ BUCK REG datasheet.pdf
CTV 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
26500 43C 23#20 20#16 S BY REC datasheet.pdf
26500 7C 7#16 P TH PLUG LC datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL FRNT 3MM RND.313" datasheet.pdf