Bel Fuse Inc. SC312MF-150
SC312MF-150 picture photo
Mfg. Part Number
SC312MF-150
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 480MA 900 MOHM
Datasheet Download
SC312MF-150.pdf
Availability of SC312MF-150
QUANTITY
SC312MF-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC312MF-150
Internal Part NumberEIS-SC312MF-150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSC312MF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating480mA
Current - Saturation790mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC312MF-150
Related LinksSC312, SC312MF-150 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SC312MF-150 Details Description
Related parts for SC312MF-150
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 16.5A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 140MA 590 MOHM datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 24POS datasheet.pdf
PCB TERM BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf