Bel Fuse Inc. SC3DM-101
SC3DM-101 picture photo
Mfg. Part Number
SC3DM-101
Brief Description
FIXED IND 100UH 800MA 650 MOHM
Datasheet Download
SC3DM-101.pdf
Availability of SC3DM-101
QUANTITY
SC3DM-101 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC3DM-101
Internal Part NumberEIS-SC3DM-101
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSC3DM
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance100µH
Tolerance±30%
Current Rating800mA
Current - Saturation32mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.173" W (6.50mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC3DM-101
Related LinksSC3D, SC3DM-101 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SC3DM-101 Details Description
Related parts for SC3DM-101
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMCJ datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf