Bel Fuse Inc. SC5022FH-220
SC5022FH-220 picture photo
Mfg. Part Number
SC5022FH-220
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 3.6A 50 MOHM SMD
Datasheet Download
SC5022FH-220.pdf
Availability of SC5022FH-220
QUANTITY
SC5022FH-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC5022FH-220
Internal Part NumberEIS-SC5022FH-220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSC5022FH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating3.6A
Current - Saturation7.6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.880" L x 0.640" W (22.35mm x 16.26mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC5022FH-220
Related LinksSC5022, SC5022FH-220 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SC5022FH-220 Details Description
Related parts for SC5022FH-220
Crystal 25.6000kHz 20ppm 12.5pF 55 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SOJ, 1.79mm pitch datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 250POS GOLD 2MM datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 1.26M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf