NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. SC9328MXSVP15
SC9328MXSVP15 picture photo
Mfg. Part Number
SC9328MXSVP15
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microprocessors
Brief Description
IC MPU I.MXS 150MHZ 225PBGA
Datasheet Download
SC9328MXSVP15.pdf
Availability of SC9328MXSVP15
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SC9328MXSVP15 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC9328MXSVP15
Internal Part NumberEIS-SC9328MXSVP15
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microprocessors
Seriesi.MXS
PackagingTray
Core ProcessorARM920T
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed150MHz
Co-Processors/DSP-
RAM ControllersSDRAM
Graphics AccelerationNo
Display & Interface ControllersLCD
Ethernet-
SATA-
USBUSB 1.x (1)
Voltage - I/O1.8V, 3.0V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Security Features-
Package / Case225-LFBGA
Supplier Device Package225-MAPBGA (13x13)
Additional InterfacesI²C, I²S, SPI, SSI, UART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC9328MXSVP15
SC9328MXSVP15 Details Description
Related parts for SC9328MXSVP15
SWITCH BLOCK MICROLOAD SPST-NC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 1.25MM 17POS CBL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER MUX 2:4 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CONN COUPLER 15A 240V 19FT CABLE datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT SKT datasheet.pdf