Texas Instruments SCAN12100TYA/NOPB
SCAN12100TYA/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
SCAN12100TYA/NOPB
Manufacturer
Product Category
Interface - Serializers, Deserializers
Brief Description
IC SERIAL/DESERIAL CPRI 100-TQFP
Datasheet Download
SCAN12100TYA/NOPB.pdf
Availability of SCAN12100TYA/NOPB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SCAN12100TYA/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of SCAN12100TYA/NOPB
Internal Part NumberEIS-SCAN12100TYA/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Serializers, Deserializers
Series-
PackagingTray
FunctionSerializer/Deserializer
Data Rate614.4Mbps
Input TypeLVCMOS, LVTTL
Output TypeLVCMOS, LVTTL
Number of Inputs10/1
Number of Outputs1/10
Voltage - Supply1.8V, 3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TQFP Exposed Pad
Supplier Device Package100-TQFP-EP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCAN12100TYA/NOPB
Related LinksSCAN1210, SCAN12100TYA/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
SCAN12100TYA/NOPB Details Description
Related parts for SCAN12100TYA/NOPB
IC CPLD 128MC 15NS 100QFP datasheet.pdf
FIXED IND 600NH 27A 1.1 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.9A 84.5 MOHM datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
RES 538 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.1NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf