Texas Instruments SCAN12100TYA
SCAN12100TYA picture photo
Mfg. Part Number
SCAN12100TYA
Manufacturer
Product Category
Interface - Serializers, Deserializers
Brief Description
IC SERIAL/DESERIAL CPRI 100-TQFP
Datasheet Download
SCAN12100TYA.pdf
Availability of SCAN12100TYA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SCAN12100TYA Order Process
Ship out your order
Specifications of SCAN12100TYA
Internal Part NumberEIS-SCAN12100TYA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Serializers, Deserializers
Series-
PackagingTray
FunctionSerializer/Deserializer
Data Rate614.4Mbps
Input TypeLVCMOS, LVTTL
Output TypeLVCMOS, LVTTL
Number of Inputs10/1
Number of Outputs1/10
Voltage - Supply1.8V, 3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TQFP Exposed Pad
Supplier Device Package100-TQFP-EP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCAN12100TYA
Related LinksSCAN12, SCAN12100TYA Datasheet, Texas Instruments Distributor
SCAN12100TYA Details Description
Related parts for SCAN12100TYA
IC GATE NOR 6CH 2-INP 20-SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 16AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
MINITEK II R/A HDR datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 2-DIP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 15V SOT23-5 datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf