Mallory Sonalert Products SCE016MD2DP3B
SCE016MD2DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE016MD2DP3B
Brief Description
BUZZ VDC 2KHZ SLOW DBL PULSE
Datasheet Download
SCE016MD2DP3B.pdf
Availability of SCE016MD2DP3B
QUANTITY
SCE016MD2DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE016MD2DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE016MD2DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Slow Double Pulse
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency2kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level75dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE016MD2DP3B
Related LinksSCE016, SCE016MD2DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE016MD2DP3B Details Description
Related parts for SCE016MD2DP3B
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf