Mallory Sonalert Products SCE016SD2SP1B
SCE016SD2SP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE016SD2SP1B
Brief Description
BUZZ VDC 2KHZ SLOW PULSE
Datasheet Download
SCE016SD2SP1B.pdf
Availability of SCE016SD2SP1B
QUANTITY
SCE016SD2SP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE016SD2SP1B
Internal Part NumberEIS-SCE016SD2SP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Slow Pulse
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency2kHz
Operating ModePulse, Slow
Sound Pressure Level65dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE016SD2SP1B
Related LinksSCE016, SCE016SD2SP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE016SD2SP1B Details Description
Related parts for SCE016SD2SP1B
CONN TAB 24-28AWG CRIMP 30GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC CTRLR MULTI-OUTPUT 48-TQFN datasheet.pdf
BOARD EVAL AS1360 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
OSC XO 170.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
PMI CAP STOVEP YLW 15/32 TRANSP datasheet.pdf
500 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf