Mallory Sonalert Products SCE016SD3SU2B
SCE016SD3SU2B picture photo
Mfg. Part Number
SCE016SD3SU2B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST SPEED UP
Datasheet Download
SCE016SD3SU2B.pdf
Availability of SCE016SD3SU2B
QUANTITY
SCE016SD3SU2B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE016SD3SU2B
Internal Part NumberEIS-SCE016SD3SU2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Fast Speed Up
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency2.9kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level65dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE016SD3SU2B
Related LinksSCE016, SCE016SD3SU2B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE016SD3SU2B Details Description
Related parts for SCE016SD3SU2B
IC UP-PROG CLK MULTIPLIER 36QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 4WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
ASSY RND 1POS 37.7MM 17.2MM datasheet.pdf
CABLE ASSY ETHERNET CIRC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf