Mallory Sonalert Products SCE028LA2MP1B
SCE028LA2MP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LA2MP1B
Brief Description
BUZZ VAC 2KHZ MED PULSE
Datasheet Download
SCE028LA2MP1B.pdf
Availability of SCE028LA2MP1B
QUANTITY
SCE028LA2MP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LA2MP1B
Internal Part NumberEIS-SCE028LA2MP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Medium Pulse
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2kHz
Operating ModePulse, Medium
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LA2MP1B
Related LinksSCE028, SCE028LA2MP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LA2MP1B Details Description
Related parts for SCE028LA2MP1B
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 16 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 50MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf