Mallory Sonalert Products SCE028LD2DP3B
SCE028LD2DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LD2DP3B
Brief Description
BUZZ VDC 2KHZ SLOW DBL PULSE
Datasheet Download
SCE028LD2DP3B.pdf
Availability of SCE028LD2DP3B
QUANTITY
SCE028LD2DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LD2DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE028LD2DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Slow Double Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LD2DP3B
Related LinksSCE028, SCE028LD2DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LD2DP3B Details Description
Related parts for SCE028LD2DP3B
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 5V datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN FMALE M8 4POS R/A 7M CABLE datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 630V U2J 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.05% 0.3W 1206 datasheet.pdf