Mallory Sonalert Products SCE028LD2TT1S
SCE028LD2TT1S picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LD2TT1S
Brief Description
BUZZER PIEZO 42.5MM PANEL MOUNT
Datasheet Download
SCE028LD2TT1S.pdf
Availability of SCE028LD2TT1S
QUANTITY
SCE028LD2TT1S Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LD2TT1S
Internal Part NumberEIS-SCE028LD2TT1S
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2kHz
Operating ModeRinger 3 tone
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationQuick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension42.85mm Dia x 35.85mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LD2TT1S
Related LinksSCE028, SCE028LD2TT1S Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LD2TT1S Details Description
Related parts for SCE028LD2TT1S
CONN TERM BLK HEX RAIL MNT PA BG datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 100V 139A SP3 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N CH 100V 28A DFN5X6 datasheet.pdf
DIP CABLE 10POS datasheet.pdf