Mallory Sonalert Products SCE028MA2DP3B
SCE028MA2DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028MA2DP3B
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ VAC 2KHZ SLOW DBL PULSE
Datasheet Download
SCE028MA2DP3B.pdf
Availability of SCE028MA2DP3B
QUANTITY
SCE028MA2DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028MA2DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE028MA2DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Slow Double Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSCE
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028MA2DP3B
Related LinksSCE028, SCE028MA2DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028MA2DP3B Details Description
Related parts for SCE028MA2DP3B
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 150VDC datasheet.pdf
RES SMD 9.31 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE SCHOT SBD 1200V 15A SOT227 datasheet.pdf