Mallory Sonalert Products SCE028MA3ED5B
SCE028MA3ED5B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028MA3ED5B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ 10S DELAY ON
Datasheet Download
SCE028MA3ED5B.pdf
Availability of SCE028MA3ED5B
QUANTITY
SCE028MA3ED5B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028MA3ED5B
Internal Part NumberEIS-SCE028MA3ED5B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileDelay Double Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeDouble Pulse, 10 Sec On Delay
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028MA3ED5B
Related LinksSCE028, SCE028MA3ED5B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028MA3ED5B Details Description
Related parts for SCE028MA3ED5B
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT LS 16K 44-TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SNGL 5V OUT SIP7 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.75A 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 310MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RECPT 11POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf