Mallory Sonalert Products SCE028MD2FP1B
SCE028MD2FP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028MD2FP1B
Brief Description
BUZZ VDC 2KHZ FAST PULSE
Datasheet Download
SCE028MD2FP1B.pdf
Availability of SCE028MD2FP1B
QUANTITY
SCE028MD2FP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028MD2FP1B
Internal Part NumberEIS-SCE028MD2FP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Fast Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2kHz
Operating ModePulse, Fast
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028MD2FP1B
Related LinksSCE028, SCE028MD2FP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028MD2FP1B Details Description
Related parts for SCE028MD2FP1B
CONN HEADER 14POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 WW datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 600MHZ 14SOIC datasheet.pdf
TGON 820 12X18" GRAPHITE W/ADH datasheet.pdf
IC LIU E3/DS3/STS-1 1CH 52TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 3A DDPAK datasheet.pdf
CAP CER 50PF 16KV DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf