TXC CORPORATION 7M-19.200MAAE-T
7M-19.200MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-19.200MAAE-T
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
7M-19.200MAAE-T.pdf
Availability of 7M-19.200MAAE-T
QUANTITY
7M-19.200MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-19.200MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7M-19.200MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series7M
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-19.200MAAE-T
Related Links7M-19.2, 7M-19.200MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-19.200MAAE-T Details Description
Related parts for 7M-19.200MAAE-T
LED BLUE CLEAR 1305 SMD REV datasheet.pdf
CAM TERMINAL POST FEED 1 1/8" datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP585EVB datasheet.pdf
CABLE MANAGER 1-DOUBLE 32.5" BLK datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 20W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
-INNER PANEL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf