Mallory Sonalert Products SCE028SA3DP3B
SCE028SA3DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028SA3DP3B
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ SLOW DBL PULS
Datasheet Download
SCE028SA3DP3B.pdf
Availability of SCE028SA3DP3B
QUANTITY
SCE028SA3DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028SA3DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE028SA3DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Slow Double Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSCE
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028SA3DP3B
Related LinksSCE028, SCE028SA3DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028SA3DP3B Details Description
Related parts for SCE028SA3DP3B
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSIMP 9GHZ 0-DIESALE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 172 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 13A 0.65 MOHM datasheet.pdf
ZACK MARKER STRIP PRINT HORIZON datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 8.7A 25.68 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT datasheet.pdf
220UF 63V 15X30MM 85C 15000H datasheet.pdf