Mallory Sonalert Products SCE028XA3SP1B
SCE028XA3SP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028XA3SP1B
Brief Description
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ SLOW PULSE
Datasheet Download
SCE028XA3SP1B.pdf
Availability of SCE028XA3SP1B
QUANTITY
SCE028XA3SP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028XA3SP1B
Internal Part NumberEIS-SCE028XA3SP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Slow Pulse
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModePulse, Slow
Sound Pressure Level95dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 65°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028XA3SP1B
Related LinksSCE028, SCE028XA3SP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028XA3SP1B Details Description
Related parts for SCE028XA3SP1B
INSULATOR FOR BU-27 SERIES RED datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming 2.39A Lighting eSIP-7C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
BOX ALUMINUM BLACK 4"L X 2.25"W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONNECTOR 32POS RA TERM DIN datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf