Mallory Sonalert Products SCE048LD2FP1B
SCE048LD2FP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048LD2FP1B
Brief Description
BUZZ VDC2KHZ FAST PULSE
Datasheet Download
SCE048LD2FP1B.pdf
Availability of SCE048LD2FP1B
QUANTITY
SCE048LD2FP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048LD2FP1B
Internal Part NumberEIS-SCE048LD2FP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Fast Pulse
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2kHz
Operating ModePulse, Fast
Sound Pressure Level85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048LD2FP1B
Related LinksSCE048, SCE048LD2FP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048LD2FP1B Details Description
Related parts for SCE048LD2FP1B
SWITCH MINI SPST-NC ROLLER.187QC datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 5.6A 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 500MA 1.824 OHM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 44QFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf