Mallory Sonalert Products SCE048MA2CT1B
SCE048MA2CT1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048MA2CT1B
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ VAC 2KHZ CONTIN
Datasheet Download
SCE048MA2CT1B.pdf
Availability of SCE048MA2CT1B
QUANTITY
SCE048MA2CT1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048MA2CT1B
Internal Part NumberEIS-SCE048MA2CT1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Continuous
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSCE
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048MA2CT1B
Related LinksSCE048, SCE048MA2CT1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048MA2CT1B Details Description
Related parts for SCE048MA2CT1B
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC SMB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 200W datasheet.pdf
CONN RCPT MOD 150POS 15ROWS R/A datasheet.pdf
16KB 768B RAM XCVR DC-DC 42LGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 85POS STRGHT SKT datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR HVSOF datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf