Mallory Sonalert Products SCE048MD3DL1B
SCE048MD3DL1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048MD3DL1B
Brief Description
BUZZ VDC 2KHZ 10S DELAY ON
Datasheet Download
SCE048MD3DL1B.pdf
Availability of SCE048MD3DL1B
QUANTITY
SCE048MD3DL1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048MD3DL1B
Internal Part NumberEIS-SCE048MD3DL1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Continuous, 10 Sec On Delay
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2kHz
Operating ModeContinuous, 10 Sec On Delay
Sound Pressure Level75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048MD3DL1B
Related LinksSCE048, SCE048MD3DL1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048MD3DL1B Details Description
Related parts for SCE048MD3DL1B
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
IC TXRX E1 1CHIP 5V ENH 100-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP EXT 10POS BCD datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf