Mallory Sonalert Products SCE048SA3QP1B
SCE048SA3QP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048SA3QP1B
Brief Description
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ CHIRP
Datasheet Download
SCE048SA3QP1B.pdf
Availability of SCE048SA3QP1B
QUANTITY
SCE048SA3QP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048SA3QP1B
Internal Part NumberEIS-SCE048SA3QP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Chirp
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModeQuick Beep
Sound Pressure Level65dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 35.9mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048SA3QP1B
Related LinksSCE048, SCE048SA3QP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048SA3QP1B Details Description
Related parts for SCE048SA3QP1B
IC OPAMP GP 65MHZ 14DIP datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 73.728MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT 13MM 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
IC MCU 576KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.003 UF 5 % 1600 VDC R datasheet.pdf