Mallory Sonalert Products SCE120LA3CM1B
SCE120LA3CM1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE120LA3CM1B
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ CHIME
Datasheet Download
SCE120LA3CM1B.pdf
Availability of SCE120LA3CM1B
QUANTITY
SCE120LA3CM1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE120LA3CM1B
Internal Part NumberEIS-SCE120LA3CM1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Chime
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSCE
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120V
Frequency2.9kHz
Operating ModeChime
Sound Pressure Level85dB @ 48V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE120LA3CM1B
Related LinksSCE120, SCE120LA3CM1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE120LA3CM1B Details Description
Related parts for SCE120LA3CM1B
EMITTER IR 950NM 50MA RADIAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-PLCC datasheet.pdf
IC 1-OF-2 FET MUX/DEMUX 24QSOP datasheet.pdf
IC ADC 24BIT HI SPEED 38QFN datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.8A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 12POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36V +/-24VOUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.15W 1206 datasheet.pdf
STRAP HANGR CLIP HAMMER-ON BEAM datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 108W datasheet.pdf