Mallory Sonalert Products SCE120LA3DT8B
SCE120LA3DT8B picture photo
Mfg. Part Number
SCE120LA3DT8B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ SLOW WARBLE
Datasheet Download
SCE120LA3DT8B.pdf
Availability of SCE120LA3DT8B
QUANTITY
SCE120LA3DT8B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE120LA3DT8B
Internal Part NumberEIS-SCE120LA3DT8B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900-3000 Hz Dual Tone, Slow Warble
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120V
Frequency2.9kHz ~ 3kHz
Operating ModeDual Tone
Sound Pressure Level85dB @ 48V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE120LA3DT8B
Related LinksSCE120, SCE120LA3DT8B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE120LA3DT8B Details Description
Related parts for SCE120LA3DT8B
CONN DB25 CRIMP FEMALE TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2MM SMD TIN datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 370MA 1.8 OHM datasheet.pdf
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT SILICON SCULPTOR ISP PROGR datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
TFIT POLY MOLDED P datasheet.pdf
FUSEHOLDER datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 2300A datasheet.pdf