Mallory Sonalert Products SCE120MA3SR4B
SCE120MA3SR4B picture photo
Mfg. Part Number
SCE120MA3SR4B
Manufacturer
Product Category
Sirens
Brief Description
SIREN 48-120VAC 2.9KHZ PANEL MOU
Datasheet Download
SCE120MA3SR4B.pdf
Availability of SCE120MA3SR4B
QUANTITY
SCE120MA3SR4B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE120MA3SR4B
Internal Part NumberEIS-SCE120MA3SR4B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Sweeping Siren SR4
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilySirens
SeriesSCE
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120VAC
ColorBlack
Operating ModeSiren Sweep
Features-
Size / Dimension42.85mm Dia x 35.85mm H
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE120MA3SR4B
Related LinksSCE120, SCE120MA3SR4B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE120MA3SR4B Details Description
Related parts for SCE120MA3SR4B
RES 0.2 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 20PS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 625MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 30A 125V datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 130NH 1.2A 100 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf