Amphenol Aerospace Operations D38999/20TG35HB
D38999/20TG35HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TG35HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 79C 79#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TG35HB.pdf
Availability of D38999/20TG35HB
QUANTITY
D38999/20TG35HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TG35HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20TG35HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TG35HB
Related LinksD38999/, D38999/20TG35HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TG35HB Details Description
Related parts for D38999/20TG35HB
IC REG LDO 3.3V 0.1A 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 20A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONTACT PIN 16AWG SIZE 16 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 760MA 83 MOHM datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 5W T18 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 4DFN datasheet.pdf
10MM THREADED CABLE ASSY datasheet.pdf