API Technologies Corp SCI-9980-102
SCI-9980-102 picture photo
Mfg. Part Number
SCI-9980-102
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
EMI FILTER 1000PF L TYPE
Datasheet Download
SCI-9980-102.pdf
Availability of SCI-9980-102
QUANTITY
SCI-9980-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCI-9980-102
Internal Part NumberEIS-SCI-9980-102
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series9900
PackagingBulk
TypeLow Pass
TechnologyLC
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current10A
ValuesC = 1000pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsMicrowave
Package / CaseAxial, Eyelet
Size / Dimension0.156" Dia x 0.200" L (3.96mm x 5.08mm)
Height-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCI-9980-102
Related LinksSCI-99, SCI-9980-102 Datasheet, API Technologies Corp Distributor
SCI-9980-102 Details Description
Related parts for SCI-9980-102
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.020" .140" datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DL TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC LEVEL XLATOR 2BIT DUAL 10QFN datasheet.pdf
RES SMD 2.15 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 10POS datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf