Amphenol Pcd SCM141100L
SCM141100L picture photo
Mfg. Part Number
SCM141100L
Brief Description
CONN TERM BLK 14POS 5MM R/A BK
Datasheet Download
SCM141100L.pdf
Availability of SCM141100L
QUANTITY
SCM141100L Order Process
Ship out your order
Specifications of SCM141100L
Internal Part NumberEIS-SCM141100L
Positions Per Level14
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
FeaturesInterlocking (Side), Lever Actuated
ColorBlack
Operating Temperature125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCM141100L
Related LinksSCM14, SCM141100L Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
SCM141100L Details Description
Related parts for SCM141100L
FIXED IND 100UH 800MA 350 MOHM datasheet.pdf
LAMP CCFL 1450V 2.6MM X 346MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC INTEGRATED CAR RADIO 64-QFP datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 8.5A 7 MOHM TH datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PUNCH - 2720 datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf