Amphenol Pcd SCM193100
SCM193100 picture photo
Mfg. Part Number
SCM193100
Brief Description
CONN TERM BLK 19POS 5MM ANGLED
Datasheet Download
SCM193100.pdf
Availability of SCM193100
QUANTITY
SCM193100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCM193100
Internal Part NumberEIS-SCM193100
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationAngled
Current20A
Voltage300V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorBlack
Operating Temperature125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCM193100
Related LinksSCM1, SCM193100 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
SCM193100 Details Description
Related parts for SCM193100
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE CHASSIS MNT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 12MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE 30-120VAC/DC PNL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 100MHZ 20QSOP datasheet.pdf
14P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf