Panduit SCMS120-Q
SCMS120-Q picture photo
Mfg. Part Number
SCMS120-Q
Manufacturer
Product Category
Terminals - Wire Splice Connectors
Brief Description
TERM SPLICE 1"
Datasheet Download
SCMS120-Q.pdf
Availability of SCMS120-Q
QUANTITY
SCMS120-Q Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS120-Q
Internal Part NumberEIS-SCMS120-Q
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Wire Splice Connectors
Series-
PackagingBulk
Terminal TypeButt Splice, Inline, Individual Openings
Number of Wire Entries2
TerminationCrimp
Wire Gauge120mm²
InsulationNon-Insulated
Features-
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS120-Q
Related LinksSCMS, SCMS120-Q Datasheet, Panduit Distributor
SCMS120-Q Details Description
Related parts for SCMS120-Q
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MINI SMB JACK R/A 75OHM PCB datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER VERT ME BLK 17 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 1% 63VDC AXIAL datasheet.pdf