Bel Fuse Inc. SCMS5D20-681
SCMS5D20-681 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D20-681
Brief Description
FIXED IND 680UH 200MA 7.8 OHM
Datasheet Download
SCMS5D20-681.pdf
Availability of SCMS5D20-681
QUANTITY
SCMS5D20-681 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D20-681
Internal Part NumberEIS-SCMS5D20-681
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D20
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating200mA
Current - Saturation107mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.8 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D20-681
Related LinksSCMS5D, SCMS5D20-681 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D20-681 Details Description
Related parts for SCMS5D20-681
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM 10A FASTON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 24MM datasheet.pdf