Bel Fuse Inc. SCMS5D25-150
SCMS5D25-150 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D25-150
Brief Description
FIXED IND 15UH 1.44A 130 MOHM
Datasheet Download
SCMS5D25-150.pdf
Availability of SCMS5D25-150
QUANTITY
SCMS5D25-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D25-150
Internal Part NumberEIS-SCMS5D25-150
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D25
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating1.44A
Current - Saturation930mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D25-150
Related LinksSCMS5D, SCMS5D25-150 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D25-150 Details Description
Related parts for SCMS5D25-150
IC REG BUCK 3.3V 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR AC 90A 280VAC PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2622 datasheet.pdf
COD STIFT 7 TU datasheet.pdf
LED 1" DOME B/G PMI 12VDC C1D2 datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DIRECT 4X8 WOUTRIGG datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf