Yageo 9C12063A8204JLHFT
9C12063A8204JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A8204JLHFT
Brief Description
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A8204JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A8204JLHFT
QUANTITY
9C12063A8204JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A8204JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A8204JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A8204JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A8204JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A8204JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A8204JLHFT
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
RES 3.60K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL CONTACT 2.5MM SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf