Bel Fuse Inc. SCMS5D25-330
SCMS5D25-330 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D25-330
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.04A 330 MOHM
Datasheet Download
SCMS5D25-330.pdf
Availability of SCMS5D25-330
QUANTITY
SCMS5D25-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D25-330
Internal Part NumberEIS-SCMS5D25-330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D25
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating1.04A
Current - Saturation630mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)330 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D25-330
Related LinksSCMS5D, SCMS5D25-330 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D25-330 Details Description
Related parts for SCMS5D25-330
FIXED IND 10UH 1.1A 160 MOHM SMD datasheet.pdf