Bel Fuse Inc. SCMS5D25-330
SCMS5D25-330 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D25-330
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.04A 330 MOHM
Datasheet Download
SCMS5D25-330.pdf
Availability of SCMS5D25-330
QUANTITY
SCMS5D25-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D25-330
Internal Part NumberEIS-SCMS5D25-330
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D25
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating1.04A
Current - Saturation630mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)330 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D25-330
Related LinksSCMS5D, SCMS5D25-330 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D25-330 Details Description
Related parts for SCMS5D25-330
FAN AXIAL 60X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 12.0V 2500MAH datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 30POS 30AU datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V 40W datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60A 45V TO-263AB datasheet.pdf