Panduit SCMSX16-C
SCMSX16-C picture photo
Mfg. Part Number
SCMSX16-C
Manufacturer
Product Category
Terminals - Wire Splice Connectors
Brief Description
TERM SPLICE 1"
Datasheet Download
SCMSX16-C.pdf
Availability of SCMSX16-C
QUANTITY
SCMSX16-C Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMSX16-C
Internal Part NumberEIS-SCMSX16-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Wire Splice Connectors
Series-
PackagingBulk
Terminal TypeButt Splice, Inline, Individual Openings
Number of Wire Entries2
TerminationCrimp
Wire Gauge16mm²
InsulationNon-Insulated
Features-
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMSX16-C
Related LinksSCMS, SCMSX16-C Datasheet, Panduit Distributor
SCMSX16-C Details Description
Related parts for SCMSX16-C
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A SOT23-6 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 16POS 1MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 100MA 6 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DSUB ACCY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf