Bel Fuse Inc. SCRH103R-330
SCRH103R-330 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH103R-330
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.46A 213 MOHM
Datasheet Download
SCRH103R-330.pdf
Availability of SCRH103R-330
QUANTITY
SCRH103R-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH103R-330
Internal Part NumberEIS-SCRH103R-330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±30%
Current Rating1.46A
Current - Saturation1.45A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)213 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH103R-330
Related LinksSCRH10, SCRH103R-330 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH103R-330 Details Description
Related parts for SCRH103R-330
SENSOR MAGNETIC SPST-NO 100V datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
CONSOLE STL GRAY 7.25"LX19.75"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4254-B datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf