Bel Fuse Inc. SCRH104-220
SCRH104-220 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH104-220
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 2.16A 94 MOHM SMD
Datasheet Download
SCRH104-220.pdf
Availability of SCRH104-220
QUANTITY
SCRH104-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH104-220
Internal Part NumberEIS-SCRH104-220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH104
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating2.16A
Current - Saturation1.65A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)94 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.362" W (10.10mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH104-220
Related LinksSCRH1, SCRH104-220 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH104-220 Details Description
Related parts for SCRH104-220
IC REG MULT CONFG INV ADJ 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.5MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 500KSPS 4CH 24VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 CONTINUITY TST PLG datasheet.pdf
FANSINK 86X52MM 12VDC datasheet.pdf
CONN STR RCPT CRIMP SKT BRN datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TINEL LOCK RING ADAPT datasheet.pdf
200 AMP CLASS R FUSEHOLDER 600V datasheet.pdf
47UF 25V 6,3X5,3 datasheet.pdf