Bel Fuse Inc. SCRH105R-220
SCRH105R-220 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH105R-220
Brief Description
FIXED IND 22UH 3.4A 61 MOHM SMD
Datasheet Download
SCRH105R-220.pdf
Availability of SCRH105R-220
QUANTITY
SCRH105R-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH105R-220
Internal Part NumberEIS-SCRH105R-220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSurface Mount Wire Wound Inductors
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
SCRH105R Series SMT Shielded Power Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH105R
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±30%
Current Rating3.4A
Current - Saturation2.44A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)61 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH105R-220
Related LinksSCRH10, SCRH105R-220 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH105R-220 Details Description
Related parts for SCRH105R-220
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BATTERY VRLA 12V 3AH datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC TDM/PACKET TRANSPORT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf