Bel Fuse Inc. SCRH105R-331
SCRH105R-331 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH105R-331
Brief Description
FIXED IND 330UH 870MA 812 MOHM
Datasheet Download
SCRH105R-331.pdf
Availability of SCRH105R-331
QUANTITY
SCRH105R-331 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH105R-331
Internal Part NumberEIS-SCRH105R-331
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH105R
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance±30%
Current Rating870mA
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)812 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH105R-331
Related LinksSCRH10, SCRH105R-331 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH105R-331 Details Description
Related parts for SCRH105R-331
IC REG LDO 4.2V 65MA SOT89-3 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC SRAM 144KBIT 35NS 68PLCC datasheet.pdf
TOOL COAX CABLE STRIPPER datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 21MM datasheet.pdf
34+34 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS JAM NUT PIN datasheet.pdf