Bel Fuse Inc. SCRH105RY-330
SCRH105RY-330 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH105RY-330
Brief Description
FIXED IND 33UH 2.48A 84 MOHM SMD
Datasheet Download
SCRH105RY-330.pdf
Availability of SCRH105RY-330
QUANTITY
SCRH105RY-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH105RY-330
Internal Part NumberEIS-SCRH105RY-330
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH105RY
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±30%
Current Rating2.48A
Current - Saturation2.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)84 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH105RY-330
Related LinksSCRH10, SCRH105RY-330 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH105RY-330 Details Description
Related parts for SCRH105RY-330
CONN STRAIN RELIEF ENCLOSE 12POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 1200V 370A A-PUK datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CABLE COAX PLEN RG62 22AWG 1000' datasheet.pdf
LED WHITE 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf