Bel Fuse Inc. SCRH123-100
SCRH123-100 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH123-100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 3.5A 67 MOHM SMD
Datasheet Download
SCRH123-100.pdf
Availability of SCRH123-100
QUANTITY
SCRH123-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH123-100
Internal Part NumberEIS-SCRH123-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH123
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating3.5A
Current - Saturation5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)67 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH123-100
Related LinksSCRH1, SCRH123-100 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH123-100 Details Description
Related parts for SCRH123-100
IC AMP AUDIO PWR 2.6W AB 24TSSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 8A 8-TSSOP datasheet.pdf
IC NETWORKING CLK SOURCE 20-SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
762 TB SOCKET RA datasheet.pdf
USB CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0018 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf