Bel Fuse Inc. SCRH125B-330
SCRH125B-330 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH125B-330
Brief Description
FIXED IND 33UH 3.07A 57 MOHM SMD
Datasheet Download
SCRH125B-330.pdf
Availability of SCRH125B-330
QUANTITY
SCRH125B-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH125B-330
Internal Part NumberEIS-SCRH125B-330
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH125B
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating3.07A
Current - Saturation2.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)57 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.244" (6.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH125B-330
Related LinksSCRH12, SCRH125B-330 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH125B-330 Details Description
Related parts for SCRH125B-330
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 8.27"L X 4.33"W datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 133MHZ 256BGA datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL .100 R/A datasheet.pdf
RES 9.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 72POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 120PO datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
FUSE 200A 660V AC / 350V DC BS88 datasheet.pdf