Bel Fuse Inc. SCRH127/LD-150
SCRH127/LD-150 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH127/LD-150
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 5.31A 26.4 MOHM
Datasheet Download
SCRH127/LD-150.pdf
Availability of SCRH127/LD-150
QUANTITY
SCRH127/LD-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH127/LD-150
Internal Part NumberEIS-SCRH127/LD-150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH127/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating5.31A
Current - Saturation5.65A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)26.4 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH127/LD-150
Related LinksSCRH127, SCRH127/LD-150 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH127/LD-150 Details Description
Related parts for SCRH127/LD-150
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 42W datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 250MW SOT23 datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM TO220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 56W datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
HEADER ASSY, 23 POS VERTICAL datasheet.pdf