Bel Fuse Inc. SCRH127/LD-1R0
SCRH127/LD-1R0 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH127/LD-1R0
Brief Description
FIXED IND 1UH 14A 6.5 MOHM SMD
Datasheet Download
SCRH127/LD-1R0.pdf
Availability of SCRH127/LD-1R0
QUANTITY
SCRH127/LD-1R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH127/LD-1R0
Internal Part NumberEIS-SCRH127/LD-1R0
Material - Core-
Inductance1µH
Tolerance±30%
Current Rating14A
Current - Saturation14A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)6.5 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH127/LD-1R0
Related LinksSCRH127, SCRH127/LD-1R0 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH127/LD-1R0 Details Description
Related parts for SCRH127/LD-1R0
CAP TANT 22UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 700mA (Switch) Automotive 6-SON (2x2) datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.8A 115 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
H48-6 SHEET 640X320X1MM W/ADH datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf