Bel Fuse Inc. SCRH127/LD-330
SCRH127/LD-330 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH127/LD-330
Brief Description
FIXED IND 33UH 3.67A 53.3 MOHM
Datasheet Download
SCRH127/LD-330.pdf
Availability of SCRH127/LD-330
QUANTITY
SCRH127/LD-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH127/LD-330
Internal Part NumberEIS-SCRH127/LD-330
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH127/LD
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating3.67A
Current - Saturation3.9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)53.3 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH127/LD-330
Related LinksSCRH127, SCRH127/LD-330 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH127/LD-330 Details Description
Related parts for SCRH127/LD-330
VARISTOR 42V 100A 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 450MA 700 MOHM datasheet.pdf
POT 250 OHM 7.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf